DARMOWA WYSYŁKA POWYŻEJ 100ZŁ | WYSYŁKA 48H
AKTUALNOŚCI


Tkanina obiciowa Astoria

2017-09-20

Tkanina szenilowa klasy premium. Doskonałą jakość i łatwość czyszczenia Astoria zawdzięcza technologiom zabezpieczającym ją przed ścieraniem - 100 000 cykli Martindale'a.

Dodatkową zaletą tkaniny jest powłoka Easy Life zapobiegająca wsiąkaniu płynów.

Zapraszamy

Udoskonalona Natura

2016-10-21

Kolekcja Puento marki Toccare jest przykładem tkanin obiciowych wykonanych z naturalnych włókien- 85% bawełny- połączonychz 15% najwyższej jakości poliestrem, który ma wzmocnić i uelastycznić tkaninę. Dodatkowo zastosowana została innowacyjna technologia Non-Grease, która eliminuje podatność bawełny na gniecenie się i kurczliwość.

Dla osób ceniących skórę naturalną powstała kolekcja Essenza marki Toccare, wyprodukowana z użyciem technologi Dual Strength.

Skóra ta jest wykonana ze 100% skóry naturalnej pokrytej cienką warstwą najwyższej jakości poliestru, który stanowi barierę ochronną dla naturalnego surowca.

Rewolucyjna technologia Dual Strength eliminuje negatywne właściwości skóry naturalnej przy zachowaniu jej zalet. Skóra nie pęka i nie kruszy się , jest bardziej sprężysta i nie barwi ubrań.

Źródło : Toccare Press

Idealne tkaniny na pogodę w kratkę

2016-02-04

Już od początku lutego poszerzamy naszą ofertę o tkaniny w kratkę. Kolekcja obejmuje różne wzory kratek oraz szeroki wybór kolorystyczny. Największym atutem tych tkanin jest dostępna w standardzie trudnopalność. W związku z tym tkaniny te mogą być z powodzeniem użyte na meble znajdujące się w miejscach użyteczności publicznej (hotele, restauracje, puby, itd) Jest to również idealna oferta dla wszystkich produkujących meble tapicerowane na rynek w Anglii. Gorąco polecamy!

Trzy tkaniny i wspólna cecha - antybakteryjność

2015-11-02

Tkaniny North, West i East jako zestawienie tworzą swoiste połączenie klasycyzmu z nowoczesnością, tradycyjności z geometrią wzoru. Wszystkie trzy tkaniny zachowują spójność kolorystyczną o zróżnicowanej fakturze . Tkaniny te przyciągają uwagę przede wszystkim ze względu na kolory. Zestaw 14 kolorów jest propozycją nawet dla najbardziej wymagających klientów. Można stworzyć mebel o jednej fakturz, ale różnych kolorach lub o jednym kolorze, ale różnych fakturach lub o całkiem odmiennych fakturach i kolorach. Poza tym jak wykazały badania w Instytucie Włókiennictwa w Łodzi są to tkaniny o aktywnym działaniu antybakteryjnym i antygrzybicznym. Hamują całkowicie wzrost mikroorganizmów Staphylococcus Aureus (gronkowiec złocisty) i nie dopuszczają do rozwoju grzyba.

Skóry samochodowe

2015-10-30

Od listopada 2015 rozpoczynamy sprzedaż skór samochodowych gładkich i perforowanych. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu. Zapewniamy bardzo ciekawy wybór skór stosowanych w samochodach topowych marek np. Audi, BMW, Mercedes, Bentley.Tkaniny obiciowe - Nowoczesne tkaniny meblowe

2015-10-10

Tapicerska moda właściwie niczym nie różni się od odzieżowej. Charakter wnętrz, kolor, sceneria, wreszcie sam gust lokatorów - wszystko to wpływa i determinuje na rodzaj wybranego mebla oraz gatunek tkaniny.

Tkanina obiciowa, to niezwykle szerokie pojęcie, pod którym kryje się wiele różnych rodzajów tkanin. Tkanin o różnym charakterze i wyglądzie. Bawełna, len, poliester, wełna itp to składniki tkanin obiciowych zastosowanych w różnych proporcjach. Składniki te, właśnie ze względu na proporcje tworzą pewien rodzaj tkaniny.

Najbardziej chyba popularnym gatunkiem tkaniny obiciowej jest szenila. Samo określenie pochodzi z języka francuskiego chenille ( i oznacza gąsienice). Splot nitki szenilowej ma taki właśnie wygląd. Typowym przykładem tkaniny szenilowej o bardzo dobrych właściwościach może być tkanina Velluto

Obecnie bardzo często pod ten gatunek podpinane są tkaniny w 100 % wykonane z poliestru o bardzo różnych strukturach nieraz bardzo gładkich nie do końca przypominających wspomnianą szenile...

Kolejnym gatunkiem tkanin obiciowych są żakardy często o wielkoformatowych wzorach. Tkaniny produkowane tą techniką najczęściej stosowane są na meble antyczne i stylowe.

Bardzo popluranym rodzajem tkanin, zwłaszcza w ostatnich latach, są floki. Szczególnie ze względu na ich technologiczne możliwości. To właśnie od tych tkanin zaczęła się era tkanin zmywalnych, łatwych w czyszczeniu i odpornych na zabrudzenia. Bardzo dobrymi właściwościami użytkowymi jak na przykład tunis, casablanca, maroko.

Do tkanin obiciowch zaliczane są również wszelkiego rodzju tkaniny stylowe i dekoracyjne które najczęściej w swoim składzie mają bardziej szlachetne składniki niż tylko poliester.PRODUKT ROKU 2015

2015-09-20

Konkurs „Produkt Roku Meble Plus” ma na celu wyłonienie najlepszych mebli, półfabrykatów oraz akcesoriów meblowych, które pojawiły się na polskim rynku w minionym roku.
W tegorocznej XIII już edycji jury wyłoniło zwycięzców w 17 kategoriach związanych z branżą meblarską.
W kategorii „Materiały Tapicerskie” wyróżnienie zdobyła kolekcja Sevilla.
Doceniono ją za wspaniałe walory estetyczne oraz najwyższą jakość wykonania.